Boşnak Derneklerinden Ankara Çıkartması

Boşnak Derneklerinden Ankara Çıkartması

- in Dünya, Gündem, Uncategorized
310
Comments Off on Boşnak Derneklerinden Ankara Çıkartması

Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı ve Yönetimi Kurulu Başkanı Muhammed Sancaktar ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile Rumelili iş adamı Bayram Akgül, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti.

İç İşleri Bakanlığından sonra TİKA’yı ziyaret eden heyet üyeleri, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik’e TİKA’nın Balkanlarda gerçekleştirdikleri projelerden ve özellikle Sancak, Bosna Hersek ve diğer ülkelerde Boşnaklar için fedakarca çalışıp her alanda uyguladıkları kalkınma projelerin den dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Heyet üyelerinin tamamının TİKA’nın Balkanlarda gerçekleştirdiği projelerden ve stratejisinden memnun olduklarını belirttikleri ziyarette, Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerine TİKA Balkan Dairesi Başkanı tarafından TİKA’nın prestij yayını olan ve 500 Balkan Bilim, Siyaset, Din ve Entellektüel insanı tarafından kaleme alınan “Balkanlarda İslam Miadı Dolmayan Umud ” isimli eserler hediye edildi.
Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetimi ise Balkanlarda Yaşayan Boşnakların Kültürü, Yaşam Şartları, Yaşadiklari Şehirler ve Boşnak Tarihi Hakkında kaleme alınan eserleri hediye ederek ortak çalişma sartlarında birlikte bölgeye katkı saglama konusunda degerlendirmelerde bulundular.

You may also like

Yunanistan’da seçilmiş müftüye 4 ay hapis cezası

Yunanistan’da, Selanik İstinaf Mahkemesi, bir cenaze töreni ile