PRİŞTİNE’DE İFTAR ÇADIRI RAMAZAN’A HAZIR

PRİŞTİNE’DE İFTAR ÇADIRI RAMAZAN’A HAZIR

İdrak edilmesine 2 gün kala mKosova’yı Ramazan heyecan sardı. Birlik ve beraberliğin pekiştiği, yardımlaşmanın arttığı, milli ve manevi duyguların geliştiği Ramazan ayında bu yıl da toplumsal dayanışmaya katkı yapacak çalışmalar son aşamaya girdi.

Bu çalışmaların başında bereket, huzur ve sevincinin paylaşıldığı iftar çadırlarının kurulması oldu.

Artık geleneksel hale gelmiş ve Eyüp Sultan Vakfı’nın 9 yıldır düzenli olarak her yıl Kosovada kurduğu iftar çadırları bu yılda Kosovalı vatandaşlara hizmet verecek. İftar çadırındaki çalışmalar tamamlandı ve Cumartesi akşamı ilk iftarda vatandaşları ağırlamaya hazır.

Eyüp Sultan Vakfı tarafından Priştine’de Gençlik ve Spor Merkezi’nin platosunda kurulan 2 bin kişilik çadırda bu yıl da Kosovalılar ağırlanacak.

Eyüp Sultan Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Balkanlar Koordinatörü İskender Yanovalı, Kosovaport’a yaptığı açıklamada, Eyüp Sultan Vakfı uzun süredir gerçekleştirmiş oldukları Ramazan organizasyonunun Kosova’da övgü ve ilgiyle karşılandığını hatırlattı. “Kosovalı kardeşlerimizle iftarı paylaşmaktan büyük onur duyuyoruz” ifadesini kullanan Yanovalı, Eyüp Sultan Vakfı’nın Priştine’de kurdukları çadırda her akşam 2 bin Kosovalının iftarını açacağını belirtti. İskender Yanovalı, “ bu kardeşlerimize verdiğimiz yemeği Türkiyeli kardeşlerimiz karşılıyor ve kendi sofralarını Kosovalılara açmış oluyorlar. Bu nedenle de Eyüp Sultan Vakfı olarak çok gurur duyuyoruz bu kardeşlerimizle birlikte olmaktan dolayı” dedi.

Bu yıl 11’incisi düzenlenen organizasyon kapsamında her akşam toplam 2 bin Kosovalıya iftar yemeği verilecek. /kosovaport/

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may also like

Büyükelçi Sakar Jashari ailesini ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, bugün Ramazan