Önümüzdeki Yılın Haziran Ayından İlaçlar Bedava

Önümüzdeki Yılın Haziran Ayından İlaçlar Bedava

Kosova Üniversiteler Kliniği Merkezi’nde (QKUK) Acil Kliniğin hizmete verilmesi töreninde yaptığı konuşmada Meclis Başkanı Kadri Veseli, önümüzdeki yılın Haziran ayından itibaren hiçbir hastanın ilaç satın almak gereğini duymayacağını söyledi.

Acil Klinik açılışına Başbakan Ramush Haradinaj, Meclis Başkanı Kadri Veseli ve Sağlık Bakanı Uran İsmaili de katıldı.

Veseli konuşmasında diğerleri arasında şöyle dedi:
“Kosova devleti olarak vatandaşlarımızın sağlık hizmeti için ülke dışına çıkmak ihtiyacı duymadan onurlu bir şekilde tedavilerini sağlamak konusunda kararlıyız. Her şekilde destekleyeceğiz, sağlık çalışanları da desteleyeceğiz. Sağlık çalışanlarının maaşlarını artıracağız. Önümüzdeki yılın Haziran ayına kadar hiçbir hasta özelden ilaç satın almak ihtiyacını duymayacak. Vergileri ödeyelim, Vergi mükellefleri katkılarıyla bu onarım işlerini gerçekleştirebiliyoruz.”

Sağlık Bakanı Uran İsmaili, Acil Klinik onarımının 450 bin Avro’ya mal olduğunu bildirirken en son teknoloji ile donatıldığını söyledi.

“Yaşam hakkı tartışmasızdır ve bu kliniğin yenilenmesi ile acil tedavi gerektiren herkesin hayatta kalma şansını arttırdık. Bugün hepimiz daha güvenliyiz. Herkese tebrikler!” dedi Uran İsmaili açıklamasında.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may also like

Büyükelçi Sakar Jashari ailesini ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, bugün Ramazan